Prevenció • Családsegítés • Tanácsadás • Mozgásfejlesztés • Gyógypedagógia • Pszichológia • Coaching
PREVENTOR™-ként szolgáltatásaimmal igyekszem segíteni azoknak a családoknak, gyermekeknek, személyeknek, szakembereknek, akik hozzám fordulnak a problémáikkal. Ezek a problémák lehetnek az élet különböző területein történő elakadások, illetve nehézségek. Azonban fontos, hogy még azelőtt megoldjuk őket, mielőtt ezek krízissé válnának.
Miben tudok segíteni?
A Kunigunda Központban az alábbi szolgáltatásaimat veheti igénybe:
A Kunigunda Központ szakmai vezetőjeként fő célom hangsúlyozottan a Prevenció. Megelőzni azt, hogy az észlelt zavarok tartóssá váljanak (secunder prevenció), súlyosbodjanak és akár betegséggé alakuljanak (tercier prevenció).
A tanácsadás fókuszában gyakran szereplő témák:
Mozaikcsaládok működése:
– szerepek, határok, elfogadás, nevelési különbségek kezelése Családi élet atipikus gyermekkel (SNI, ADHD, neurodiverz fejlődés):
– eltérő szülői attitűdök, kimerültség, testvérdinamika Transzgenerációs minták, hozott családi sorsok:
– „mindenki így csinálta nálunk” vs. tudatos szülővé válás Gyermeknevelési elakadások új életszakaszokban:
– testvér születése, óvoda-/iskolakezdés, kamaszkor, leválás Élethelyzeti változások hatása a család működésére:
– költözés, pályaváltás, szülő betegsége, veszteségek, válás utáni újrarendeződés Kommunikációs és kapcsolati újrahuzalozás:
– „nem értjük egymást”, „csak a gyerekről beszélünk”, „kifáradtunk”
Nem foglalkozom olyan kérdésekkel, amelyek pszichoterápiás ellátást vagy feldolgozást igényelnek, mint például párkapcsolati hűtlenség, függőségek vagy feldolgozatlan traumák. Ezekhez érdemes megfelelő szakember segítségét kérni.
Prevenciós szűrés
Szülőként érzed, észleled, hogy a gyermekednél valami nincs rendben, felmerült vele kapcsolatban viselkedésbeli/magatartásbeli probléma, esetleg tanulási probléma vagy egészségi panaszok? Ha szeretnéd tudni a probléma okát , akkor vedd igénybe a prevenciós szűrést (igény esetén házhoz megyek)!
A szűrés tartalma:
- teljeskörű anamnézis felvétel, tesztek, kérdőívek, és komplex felmérés. Időtartam: 2 óra
- kiértékelés (emailen)
Kiknek ajánlom: Akik nem egy tünetet szeretnének megszüntetni, hanem a probléma valódi okát megkeresni, és tartós változást elérni. A kiértékelést követően amennyiben a TLSZ Programot választják megoldásként, a prevenciós szűrés árát jóváírjuk.
TLSZ Program - egyedülálló megközelítés és komplex szemlélet
A TLSZ Programot elsősorban 3-18 éves korosztály számára hoztuk létre. Megoldásközpontú, 4 hónapos (32 alkalom/heti 2x60perc), intenzív, komplex, egyéni foglalkozás.
Önismereti foglalkozás és érzelmi intelligencia fejlesztés mozgásfejlesztéssel kombinálva, integratív eszközökkel. Igény esetén a program részképesség fejlesztést és viselkedésterápiát is alkalmaz.
Kiknek ajánlom: A program segítséget nyújthat tanulási és magatartási zavar, dyscalculia, dysgrafia,dyslexia, viselkedészavar, evészavar, stressz, hiperaktivitás, impulzivitás, ADHD-gyanú, autisztikus tünetek, hangulati zavar, oppozíciós zavar, depresszió, trauma, gyász, szorongás, pánik, fóbia, függőség stb. esetén.
A programban történő haladás során a szülő bevonására kerülhet sor egyéni konzultáció keretében.
A foglalkozásokra elsősorban azokat a párokat/házastársakat várom, akik elkötelezettek egymás iránt, ugyanakkor felismerték, hogy valami nem működik jól közöttük, és ezen szeretnének javítani.
Intő jelek:
- vitás helyzetekben ugyanazokat a köröket futjátok le, mindig ugyanaz a kudarcos végkimenetel
- akárhogy próbálkozol megoldani a konfliktusokat egyre távolabb kerültök egymástól
- tudod, hogy szeret és te is őt – mégis ellaposodott a kapcsolatotok
- egyre több a feszültség, a konfliktus a mindennapokban köztetek
- családdá váltatok, esetleg többgyermekes szülővé és bedarálnak a hétköznapok
- egyre gyakrabban hangzik el: tisztára úgy viselkedik, mint az apja/anyja stb.
- eltérően kezelitek a pénzügyeket és ebből folyamatos vita van köztetek
- másképp gondolkodtok a gyermeknevelési kérdésekben
- a kommunikációtok konfliktushelyzetben kimerül a magyarázkodás, vádaskodás, önsajnálat váltakozásában
Munkám során olyan támogató és fejlesztő folyamatokat kínálok, amelyek segítségével a szülők megerősödnek abban, hogyan lehetnek hiteles példaképek és érzelmileg elérhető támaszai gyermekeiknek.
A cél, hogy a szülők megtanulják, miként segíthetik gyermekük önismeretének és önbizalmának fejlődését, miközben önmagukat is kreatívan és szabadon megélhetik a családi mindennapokban.
A foglalkozások során – játékos, kreatív és kötetlen formában – lehetőség nyílik arra, hogy a családtagok egymáshoz közelebb kerüljenek, és új, működőképes kapcsolódási mintákat fedezzenek fel. Ezáltal erősödik a családi együttműködés és a kölcsönös megértés.
Fontos hangsúlyozni, hogy ez nem pszichoterápiás vagy klinikai családterápiás munka, hanem prevenciós, fejlesztő jellegű támogatás, amely hozzájárul a családi harmónia és a gyermek egészséges fejlődése érdekében.
Családi foglalkozások alkalmával kötetlen, játékos formában kerülnek közelebb egymáshoz a családtagok.